جوش کدولد

جوش کدولد cad weld

برای اتصال و جوشکاری بین صفحه مسی،سیم مسی،لوله مسی و یا میله مسی از جوش کدولد (جوش احتراقی) استفاده می کنند.لوازم مورد نیاز برای انجام جوش کدولد عبارتند از :قالب گرافیتی کدولد،دستگیره قالب کدولد،پودر جوش کدولد،تفنگ احتراق کدولد،کیت تمیز کننده کدولد،فیتیله کدولد و پولک کدولد

قالب گرافیتی کدولد چیست؟ نوعی قالب جوش می باشد که از جنس گرافیت کربن ساخته می شود و بسته به نوع جوش در انواع مختلفی ساخته میشود از قبیل قالب کدولد دوراهی سیم به سیم،قالب کدولد سه راهی سیم به سیم،قالب کدولد چهار راهی سیم به سیم،قالب کدولد سیم به میله،قالب کدولد سیم به صفحه و .... قالب کدولد را بوته کدولد و یا بوته جوش هم می نامند

دستگیره قالب کدولد چیست؟ برای نگهداری و محکم کردن قالب کدولد در هنگام جوش از دستگیره قالب کدولد استفاده می کنند

پودر جوش چیست؟ پودر جوش یا همان پودر کدولد مخلوطی است از پودر آلومینیوم و اکسید مس که در وزن های مختلف بسته بندی شده و نوع وزن پودر جوش بستگی به سایز قالب کدولد دارد.

چاشنی انفجار چیست؟ چاشنی انفجار را فیتیله جوش هم می نامند.وظیفه چاشنی انفجار ایجاد گرمای مورد نیاز برای احتراق پودر جوش می باشد.چاشنی انفجار از گوگرد ساخته می شود.

تفنگ احتراق چیست؟ تفنگ احتراق همان فندک اتمی می باشد که برای روشن کردن چاشنی انفجار از آن استفاده می شود.

کیت تمیز کاری چیست؟ به منظور تمیز کردن قالب کدولد بعد عملیات جوش کدولد از تجهیزات کیت تمیز کاری استفاده می کنند.

گروه صنعتی پارس صنایع عرضه کننده انواع قالب کدولد،پودر جوش و لوازم مورد نیاز برای جوش کدولد می باشد.

نحوه کار جوش کدولد به این صورت است که در ابتدا قالب کدولد را در داخل دستگیره کدولد قرار داده و بعد سیم،میله و یا صفحه مسی را در جایی که قرار جوش انجام شود قرار می دهیم و بعد پولک را از بالای قالب کدولد قرار داده و پودر جوش را به میزان نیاز قالب کدولد  ریخته و چاشنی انفجار(فیتیله) را در روی پودر قرار داده به صورتی که یک سر فیتیله از قالب کدولد بیرون بزند و بعد از آن با احتیاط کامل بوسیله فندک اتمی سر فیتیله را روشن کنید به این صورت فرایند جوش راه اندازی می شود.

لازم به ذکر است که حتما بعد از روشن کردن فیتیله بلافاصله از قالب کدولد فاصله بگیرید تاباعث سوختن خود نشوید زیرا در هنگام جوش کدولد دمای قالب کدولد به بالای 2هزار درجه سانتیگراد می رسد.


دیگر محصولات عرضه شده در گروه صنعتی پارس صنایع

تابلوبرق صنعتی

سینی کابل گالوانیزه

ترموکوپل

داکت پلاستیکی برق

کابل برق

تجهیزات برق صنعتی