پلاتین کنتاکتور

پلاتین کنتاکتور

پلاتین در صنعت برق،الکترونیک،پزشکی و زیورآلات نامی آشنا می باشد.در صنعت برق پلاتین را میتوان در داخل کنتاکتور،کلید اتوماتیک و هر چیزی که جریان برق را قطع و وصل می کند یافت کرد.گروه صنعتی پارس صنایع عرضه کننده پلاتین کنتاکتور و پلاتین کلید اتوماتیک می باشد.پلاتین های عرضه شده در این گروه صنعتی عبارتند از پلاتین کنتاکتور زیمنس،پلاتین کنتاکتور اشنایدر،پلاتین کنتاکتور تله مکانیک،پلاتین کلید هوایی و ...

پلاتین کنتاکتور ها از 6 عدد تیغه پلاتین ثابت و 3عدد تیغه پلاتین متحرک تشکیل می شوند.پلاتین ثابت شامل یک نقطه آلیاژ پلاتین و بدنه مسی و یک پیچ می شود.پلاتین متحرک شامل دو نقطه پلاتین بر روی بدنه مسی می باشد.

نقطه پلاتین ساخته شده از آلیاژ نقره و مواد محکم کننده می باشد.

سایز پلاتین بستگی به میزان جریان عبور از آن را دارد یعنی هر چه میزان آمپر عبور بیشتر باشد سطح مقطع پلاتین می بایست بیشتر باشد.

نقطه پلاتین ها معمولا بصورت مربع می باشد و در بعضی موارد بصورت گرد هم می باشد البته نقطه گرد بیشتر در پلاتین کنتاکتور های آمپر پایین می باشد.

نمونه ای از پلاتین زیمنس

                                                                                        

نمونه ای از یک دست کامل پلاتین کنتاکتور

                                                                              

نمونه ای دیگر از عکس پلاتین

                                                                                              

پلاتین کنتاکتور های ارائه شده در گروه صنعتی پارس صنایع عبارتند از:پلاتین کنتاکتور اشنایدر سری D،پلاتین کنتاکتور تله مکانیک سری D،پلاتین کنتاکتور اشنایدر سری F،پلاتین کنتاکتور تله مکانیک سری F،پلاتین کنتاکتور زیمنس سری A،پلاتین کنتاکتور زیمنس سریB،پلاتین کنتاکتور زیمنس سریF و پلاتین کنتاکتور زیمنس سری سیریوس

آلیاژ پلاتین کنتاکتور ها بصورتی ساخته شده که در عین حال که رساناییه خوبی در عبور جریان برق دارد بدلیل ضربات زیادی که در اثر قطع و وصل متحمل می شود نیازمند پوسته مستحکمی می باشد بصورتی که یک پلاتین کنتاکتور در اثر 1000بار ضربه ای که در اثر قطع و وصل بوجود می آید آسیبی نمیبیند. 


 دیگر محصولات عرضه شده در گروه صنعتی پارس صنایع

تابلوبرق

سینی کابل

ترموکوپل

تجهیزات برق صنعتی

سیم و کابل

المنت