شاسی اشنایدر

شاسی اشنایدر

شاسی در صنعت برق به وسیله ای میگویند که بتوان بوسیله آن به کنتاکتور ها و رله های الکتریکی فرمان قطع و وصل داد.شاسی اشنایدر دارای تنوع بسیار در رنگ،قطر،جنس بدنه و نوع کارکرد دارد.گروه صنعتی پارس صنایع عرضه کننده انواع شاسی اشنایدر اصل فرانسه می باشد.شاسی های عرضه شده در این گروه صنعتی عبارتند از:شاسی استارت فلزی،شاسی استپ فلزی،قارچی قفلشو فلزی،قارچی قفلشو سوئیچ دار فلزی،جعبه شاسی جرثقیلی اشنایدر،جعبه شاسی فرمان اشنایدر،کلید فرمان یکطرفه،کلید فرمان دوطرفه و....

شاسی استارت اشنایدر فلزی ساخته شده از بدنه فلزی دارای مقاومت فیزیکی بالا بوده و برای فرمان وصل دادن به کنتاکتور از آن استفاده می شود.اجزای تشکیل دهنده آن هم از 3قطعه تشکیل می شود(سری شاسی،پایه نگهدارنده شاسی و تیغه فرمان باز).شاسی استارت اشنایدر دارای رنگ بندی سبز،سفید،آبی و مشکی می باشند و در بعضی مدل ها نیز روی آنها جهت بالا یا پائین وجود دارد که به این مدلها شاسی استارت جهت دار اشنایدر گفته می شود.

شاسی استپ اشنایدر فلزی که همانند شاسی استارت بوده با این تفاوت که رنگ روی شاسی قرمز رنگ بوده و بجای تیغه فرمان باز روی آن تیغه فرمان بسته (نرمالی کلوز،NC)می باشد و جهت فرمان دادن قطع یا خاموش کردن کنتاکتور از آن استفاده می شود.شاسی استپ اشنایدر هم از یک سری قرمز رنگ(کلاهک) و یک بدنه فلزی و تیغه کنتاکت بسته تشکیل می شود.

شاسی امرجنسی اشنایدر فلزی که به قارچی قفلشو اشنایدر نیز معروف می باشد دارای یک کلگی قارچی شکل پخ شده می باشد که برای فرمان دادن قطع در زمان های اضطراری از آن استفاده می شود.علت قارچی شکل بودن و پهن بودن آن به این دلیل است که به راحتی و از همه جهت ها بتوان به آن فرمان داد.شاسی امرجنسی اشنایدر دارای انواع قارچی قفلشو،قارچی فشاری و قارچی سوئیچ دار می باشد و روی آن یک تیغه کنتاکت بسته یا همان NC وجود دارد.

شاسی فرمان اشنایدر یا همان کلید فرمان اشنایدر که دارای مدلهای کلید یکطرفه اشنایدر،کلید دوطرفه اشنایدر،کلید یکطرفه استارتی و کلید دوطرفه استارتی می باشد.روی قسمت سر این شاسی یک اهرم جهت چرخواندن وجود دارد که بوسیله آن میتوان فرمان قطع و وصل را به رله و یا کنتاکتور داد.روی اکثر کلید های فرمان یک تیغه باز در نوع یکطرفه و دو تیغه باز در مدل دوطرفه می باشد.از کلید فرمان اشنایدر دوطرفه بیشتر در مدارهای دستی و اتومات و یا چپگرد راستگرد استفاده می شود.

شاسی سوئیچ دار اشنایدر که بوسیله سوئیچ میتوان به آن فرمان قطع و وصل داد و همانند کلید فرمان دارای 4نوع یکطرفه،دوطرفه،دوطرفه استارتی و یکطرفه استارتی می باشد.از شاسی سوئیچ دار یا همان کلید فرمان سوئیچ دار اشنایدر بیشتر در مکانهایی که قرار است یک نفر اپراتور باشد و هیچ شخص دیگری عمل فرمان دادن به دستگاه ها را نتواند انجام دهد استفاده می شود.

چراغ سیگنال اشنایدر که بوسیله این ابزار میتوان از وصل بودن فاز های ورودی تابلو برق مطمئن شد یا بوسیله آن متوجه روشن و خاموش شدن کنتاکتور ها شد و یا از اعلام خطر دستگاه ها مطلع شد.چراغ سیگنال اشنایدر دارای رنگ بندی سبز،سفید،قرمز،آبی و زرد می باشد و در ولتاژهای 12ولت،24ولت،110ولت و 220ولت موجود می باشد.

شاسی اشنایدر چراغدار که همانند شاسی استارت و استپ بوده با این تفاوت که جنس سر آن از طلق می باشد تا توانایی عبور رنگ چراغ سیگنال زیر آن را داشته باشد.از شاسی استارت چراغدار اشنایدر در تابلوهایی که فضا کافی جهت نصب چراغ سیگنال روی شاسی های فرمان وجود ندارد استفاده میکنند تا بوسیله آن از وصل و یا قطع بودن کنتاکتور ها از روی درب تابلو برق مطمئن باشند.

کلید فرمان چراغدار اشنایدر که این مدل هم همانند کلید فرمان اشنایدر بوده با این ویژگی که جنس سری آن طلقی بوده جهت روشن شدن در زمان فرمان وصل دادن و دارای رنگ بندی سبز،قرمز،زرد و آبی می باشد.

جعبه شاسی اشنایدر در مدلهای تک خانه تا شش خانه از جنس بدنه پلاستیکی بوده و دارای IP می باشد و بر روی آن میتوان انواع شاسی ها و چراغ سیگنال های اشنایدر را نصب نمود.

شاسی جرثقیلی اشنایدر که برای کنترل کردن جرثقیل ها و بالابر ها از آن استفاده می کنند و در دو مدل کلی دوسرعته و تک سرعته موجود می باشد.این نوع جعبه شاسی از بدنه بسیار محکم پلاستیک فشرده ساخته می شود تا در برابر ضربه و عوامل محیطی مقاوم باشد.

شاسی دوبل اشنایدر این نوع شاسی دارای 3مدل کلی شاسی استارت استپ دوبل،شاسی دوبل جهت دار و شاسی استارت استپ دوبل چراغدار می باشد و بوسیله آن میتوان هم فرمان قطع داد و هم فرمان وصل.در نوع چراغدار هم در قسمت وسط آن یک چراغ سیگنال کوچک طراحی شده که بوسیله آن از وصل شدن مدار الکتریکی مطمئن می شویم.در نوع شاسی دوبل جهت دار هم از دو عدد شاسی استارت استفاده شده جهت فرمان دادن های چپگرد راستگرد و یا بالا پایین.

جهت دریافت قیمت شاسی اشنایدر و یا خرید شاسی اشنایدر با گروه صنعتی پارس صنایع تماس حاصل نمائید.

 دیگر محصولات عرضه شده در گروه صنعتی پارس صنایع

تابلو برق

سینی کابل گالوانیزه

ترموکوپل

کنتاکتور اشنایدر

سیم و کابل

کلید اتوماتیک